فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 14 اردیبهشت 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

تداوم روند کاهش قیمت ها  طبق پیش بینی ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن  در هفته منتهی به 14 ازدیبهشت 1403 جدیدترین اخبار بازار آهن است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 250 تومان معادل 0.9درصد کاهش یافت.

تداوم روند کاهش قیمت ها  طبق پیش بینی ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن  در هفته منتهی به ۱۴ ازدیبهشت ۱۴۰۳ جدیدترین اخبار بازار آهن است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۲۵۰ تومان معادل ۰.۹درصد کاهش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۷۲۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۵۵۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۸۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۲۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۰.۹ درصد کاهش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۴۸۷۱ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۷۳۵۸ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۷ اردیبهشت۱۴۰۳معادل ۱۳.۳ درصد بود در هفته منتهی به ۱۴ ازدیبهشت ۱۴۰۳ به عدد ۱۵.۸ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۱۳.۳ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۴۷ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته منتهی به ۱۴ ازدبشهت۱۴۰۳ در بازار آزاد شاهد کاهش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با کاهش ۱۵۰۰ تومانی معادل ۲.۴ درصدی در معاملات نقدی از ۶۳۲۰۰ به ۶۱۷۰۰ تومان کاهش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۱۳۷۷ تومان بوده است.

در هفته پیش رو با پیش بینی می شود شاهد ثبات قیمتی در بازار آهن باشیم. کاهش قیمتهای صادراتی و الزام به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات کل زنجیره فولاد با نرخ نیمایی منرج به تشدید مازاد عرضه محصولات فولادی در بازار داخلی شده است. تقاضای داخلی نیز ضعیف بوده و همین موضوع باعث پایین تر بودن قیمتها نسبت به قیمتها در بورس کالا است.

تنها افزایش نرخ نیمایی و کاهش فاصله قیمتی با نرخ ارز در بازار آزاد می تواند به افزایش صادرات و کاهش مازاد عرضه در بازار داخلی کمک کند.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.