فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 18 خرداد 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

ادامه افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن در هفته منتهی به 18خرداد 1403 جدیدترین اخبار بازار آهن است.به گزارش توران گستر هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 250 تومان معادل 1 درصد افزایش یافت.

ادامه افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به ۱۸خرداد ۱۴۰۳  است.

به گزارش توران گستر هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۲۵۰ تومان معادل ۱ درصد افزایش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۶۱۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۴۹۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۷۹۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۱۴۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۵ درصد کاهش یافته است. به عبارت دیگر از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون شاهد تورم منفی در بازار فولاد هستیم.

هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۲۴۰۲۴تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۶۴۲۶ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شمش فولادی نیز در بورس کالا با قیمت میانگین موزون  ۲۰۶۷۹ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و بعبارت دیگر ۲۲۷۴۷ تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معامله شد که این قیمت در قیاس با قیمت میانگین شمش در ۷خرداد ۱۴۰۳ افزایش ۱۵۱ تومانی به ازای هر کیلوگرم معادل ۰.۷ درصد را نشان میدهد. در واقع برای نخستین بار بعد از شش هفته متوالی کاهش قیمت،شاهد افزایش قیمت برای شمش فولادی بودیم.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۱۱خرداد ۱۴۰۳ ۱۵ درصد بود در هفته گذشته به عدد ۱۶.۲ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۳۸ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۸۹ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته گذشته شاهد افزایش نسبی نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۲۰۰ تومانی معادل ۰۳درصدی  از ۵۸۶۰۰ تومان به ۵۸۸۰۰تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۲۲۷۸ تومان بوده است.

در هفته پیش رو انتظار می رود شاهد افزایش نسبی قیمتها باشیم. با توجه به آغاز فصل گرما و شروع محدودیتهای مصرف برق برای تولیدکنندگان، محدودیتهایی در عرضه محصولات فولادی اعمال خواهد شد که همین موضوع منجر به کاهش عرضه و افزایش قیمتها می شود. از سوی دیگر علی رغم افزایش تورم عمومی در اقتصاد کشور شاهد نرخ منفی تورم از ابتدای سال در بازار فولاد بوده ایم و قیمتها در بازار دارای حباب منفی است. علی رغم تقاضای ضعیف در بازار داخلی و رکود در ساخت و ساز و صنعت ساختمان انتظار می رود با موارد مطرح شده شاهد افزایش نسبی قیمتها در فصل تابستان باشیم.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.