فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 21 اردیبهشت 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

ادامه روند روند کاهشی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 21 ازدیبهشت 1403 است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 750 تومان معادل 2.7 درصد کاهش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز 14 تا 32 تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد 26500 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

ادامه روند روند کاهشی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به ۲۱ ازدیبهشت ۱۴۰۳ جدیدترین اخبار بازار آهن است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۷۵۰ تومان معادل ۲.۷ درصد کاهش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۶۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۵۱۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۸۲۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۱۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۳.۶ درصد کاهش یافته است. به عبارت دیگر نرخ تورم میلگرد در سال ۱۴۰۳ منفی بوده است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۴۵۸۳ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۷۰۴۱ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۱۴ اردیبهشت۱۴۰۳معادل ۱۵.۸ درصد بود در هفته منتهی به ۲۱ ازدیبهشت ۱۴۰۳ به عدد ۱۶.۳ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۹ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۵۲ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته منتهی به ۲۱ ازدبشهت۱۴۰۳ در بازار آزاد شاهد ادامه روندکاهش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با کاهش ۹۰۰ تومانی معادل ۱.۵ درصدی در معاملات نقدی از ۶۱۷۰۰ به ۶۰۸۰۰ تومان کاهش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۱۸۱۵ تومان بوده است.

در هفته پیش رو با پیش بینی می شود شاهد ثبات قیمتی در بازار آهن باشیم. ضعف تقاضای داخلی و مازاد عرضه منجر به ایجاد حباب منفی در بازار شده است و تعداد زیادی از مبادی حتی دارای قیمتهای  پایینتر از قیمتها در بورس کالا است. با تفاوت به شکاف ۵۰ درصدی بین نرخ ارز نیمایی و بازار آزاد صادرات برای تولیدکنندگان چندان جذاب نیست. لذا پیش بینی می شود در هفته جاری نیز شاهد ادامه همین روند عرضه و تقاضا در بازار باشیم.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.