فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 24 فروردین 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش قیمت ها در معاملات بازار آهن در هفته منتهی به 24 فروردین 1403 جدیدترین اخبار بازار آهن است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 300 تومان معادل 1.1 درصد افزایش یافت.

افزایش قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن  در هفته منتهی به ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ جدیدترین اخبار بازار آهن است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۳۰۰ تومان معادل ۱.۱ درصد افزایش یافت.همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۸۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۶۴۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۳۰۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۲۴ فروردیت ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۸۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۲.۹ درصد افزایش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۵۰۸۹ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۷۵۹۸ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۱۷فروردین ۱۴۰۳معادل ۱۹.۷ درصد بود در هفته منتهی به ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ به عدد ۱۷.۳ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۵۴ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۹۱ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ در بازار آزاد شاهد کاهش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با کاهش ۶۰۰تومانی معادل ۰.۹درصد در معاملات نقدی از ۶۴۰۰۰ تومان به ۶۳۴۰۰ تومان کاهش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۰۶۴۸ تومان بوده است.

در هفته پیش رو با توجه به افزایش تنهای سیاسی منطقه ای روند تغییرات قیمتی غیر قابل پیش بینی است و نگاه بازار به طور کامل متوجه به نرخ ارز و تحولات سیاسی خواهد بود.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.