فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 25 اسفند 1402

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن  در هفته منتهی به 25 اسفند 1402 جدیدترین اخبار بازار آهن است.

افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن  در هفته منتهی به ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ جدیدترین اخبار بازار آهن است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۲۰۰ تومان معادل ۰.۷ درصد افزایش یافت.همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۷۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۶۵۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۹۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۲۵ اسفند۱۴۰۲ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۲۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۱۰ درصد افزایش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۴۴۹۵ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۶۶۹۹ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۱۸اسفند معادل ۱۶.۲درصد بود در هفته منتهی به ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ به عدد ۱۷.۳ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۳۴ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۶۱ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ در بازار آزاد شاهد کاهش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با کاهش ۱۴۰۰ تومانی معادل ۲.۳ درصد در معاملات نقدی از ۶۰۶۰۰ تومان به ۵۹۲۰۰ تومان کاهش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۰۳۴۹ تومان بوده است.

در هفته پیش رو انتظار می رود نگاه بازار به طور کامل به تحولات بازار ارز و اخبار آن خواهد بود. با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز بسیاری از مبادی در بازار فعال نخواهند بود. به غیر از نرخ ارز در کوتاه مدت عرضه شمش و محصولات فولادی در بازار داخلی انتظار می رود افزایش یابد. علت افزایش عرضه کاهش برودت هوا و برداشته شدن محدودیتهای مصرف گاز برای تولیدکنندگان خواهد بود. یکی دیگر از مواردی که عرضه را در بازار داخلی افزایش خواهد داد کاهش قابل توجه قیمتها در بازارهای صادراتی و چشم انداز نامناسب بازار فولاد جهانی است. از سوی دیگر با افزایش دمای هوا انتظار می رود تقاضا برای محصولات فولادی به منظور ساخت و ساز افزایش یابد.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.