فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 28 اردیبهشت 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

ادامه روند روند کاهشی قیمت ها در معاملات بازار آهن در هفته منتهی به 28 ازدیبهشت 1403 جدیدترین اخبار بازار آهن است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 500 تومان معادل 1.9 درصد کاهش یافت.

ادامه روند روند کاهشی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به ۲۸ ازدیبهشت ۱۴۰۳ جدیدترین اخبار بازار آهن است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۵۰۰ تومان معادل ۱.۹ درصد کاهش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۶۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۴۹۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۷۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۲۸اردیبهشت ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۱۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۵.۴ درصد کاهش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۴۱۶۴ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۶۵۸۰ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۳معادل ۱۶.۳ درصد بود در هفته منتهی به ۲۸ ازدیبهشت ۱۴۰۳ به عدد ۱۶ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۱۲ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۲۸ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته منتهی به ۲۸ ازدبشهت۱۴۰۳ در بازار آزاد شاهد ادامه روندکاهش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با کاهش ۲۴۰۰ تومانی معادل ۴.۱ درصدی در معاملات نقدی از ۶۰۸۰۰ به ۵۸۴۰۰ تومان کاهش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۱۸۹۴ تومان بوده است.

در هفته پیش رو با پیش بینی می شود شاهد ثبات قیمتی در بازار آهن باشیم.نرخ ارز همچون گذشته بیشترین تاثیر را در قیمت محصولات خواهد داشت. بازار فولاد در حال حاضر با مازاد عرضه و ضعف تقاضا روبه رو است. کاهش حجم معمالات شمش و مقاطع فولادی حاگی از رکود حاکم بر بازار است.

به گفته بانک مرکزی به زودی بازار توافقی ارز و سامانه ارز اشخاص در مرکز مبادله ارز و طلا راه اندازی می شود و معاملات صادرکنندگان خرد نیز از سامانه نیما به این سامانه منتقل خواهد شد. با شروع فصل گرما در سال جاری باید دید چه محدودیتهایی در مصرف برق صنایع فولادی خواهد گذاشت و محدودیت در تولید آیا منجر به بالارفتن قیمتها با افزایش تقاضا خواهد شد یا خیر.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.