فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 22 دی ۱۴۰۲

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش نسبی قیمت ها در هفته منتهی به 22 دی 1402 جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد است. هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار 100 تومان معادل 0.4 درصد افزایش یافت.

افزایش نسبی قیمت ها در هفته منتهی به ۲۲ دی ۱۴۰۲ جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد است. هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار ۱۰۰ تومان معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت.

همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۳۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۱۷۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۲۲ دی ۱۴۰۲ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۱۸۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۷.۲ درصد کاهش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۱۳۳۴ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۳۰۹۲ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۱۵ دی معادل ۱۲.۹ درصد بود در هفته منتهی به ۲۲ دی ۱۴۰۲ به عدد ۱۳.۶ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۲۰.۳ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۵۰ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۲۲ دی ۱۴۰۲ در بازار آزاد شاهد افزایش ۳۵۰ تومانی معادل ۰.۷ درصد در معاملات نقدی بودیم و قیمت دلار از ۵۱۱۵۰ تومان به ۵۱۵۰۰ تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۳۹۵۲۷ تومان بوده است.

به صورت کلی در هفته اخیر شاهد افزایش نسبی قیمت دلار و طلا در مرکز مبادله ارز و طلا بوده ایم.

با توجه به برودت هوا و افزایش محدودیتهای مصرف گاز و کاهش نسیی مازاد عرضه و همچنین افزایش نرخ دلار به دلیل افزایش تنش های سیاسی به دلیل حمله آمریکا و انگلیس به یمن میتوانیم شاهد تداوم رشد نرخ دلار و به تبع آن افزایش قیمت ها در بازار آهن باشیم.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.