فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 29 دی 1402

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش قیمت ها برای دومین هفته متوالی مطابق انتظارها جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 29 دی 1402 است.

افزایش قیمت ها برای دومین هفته متوالی مطابق انتظارها جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به ۲۹ دی ۱۴۰۲ است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۶۰۰ تومان معادل ۲.۶ درصد افزایش یافت.همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۳۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۱۷۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۲۲ دی ۱۴۰۲ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۱۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۴.۸ درصد کاهش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۱۵۶۴ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۳۵۰۴ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۲۲ دی معادل ۱۳.۶ درصد بود در هفته منتهی به ۲۹ دی ۱۴۰۲ به عدد ۱۲.۹ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۲۳.۴ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۶۰ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۲۹ دی ۱۴۰۲ در بازار آزاد شاهد ادامه روند افزایش قیمت دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۲۰۰۰ تومانی معادل ۳.۹ درصد در معاملات نقدی از ۵۱۵۰۰ تومان به ۵۳۵۰۰ تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۳۹۲۵۰ تومان بوده است.

با توجه به رشد بالای قیمت دلار در هفته قبل و کاهش تنش ها میان ایران و پاکستان و همچنین بهبود روابط ایران و عراق انتظار می رود به تدریج شاهد اصلاح فیمت دلار حداقل برای مقطعی کوتاه باشیم. تنشهای سیاسی اخیر نقش موثری در افزایش سریع نرخ دلار داشته است اما انتظار می رود قبل از انتخابات مجلس در اسفندماه نرخ دلار روند کاهشی به خود بگیرد.

با توجه به موارد فوق می توان انتظار داشت شاید اتمام روند افزایش قیمتها در بازار آهن باشیم مگر آنکه معادلات جدید در روابط سیاسی و بازار ارز رخ دهد.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.