فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 6 بهمن 1402

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش قیمت ها برای سومین هفته متوالی مطابق انتظارها جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 6 بهمن 1402 است.

افزایش قیمت ها برای سومین هفته متوالی مطابق انتظارها جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به ۶ بهمن ۱۴۰۲ است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۷۰۰ تومان معادل ۲.۹ درصد افزایش یافت.همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۳۳۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۵۸۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۶ بهمن ۱۴۰۲ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۲ درصد کاهش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۲۲۸۷ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۴۲۹۲ به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۲۹ دی معادل ۱۲.۹ درصد بود در هفته منتهی به ۶ بهمن ۱۴۰۲ به عدد ۱۶ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۵۷ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۶۹ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۶ بهمن ۱۴۰۲ در بازار آزاد شاهد ادامه روند افزایش قیمت دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۱۷۰۰ تومانی معادل ۳.۲ درصد در معاملات نقدی از ۵۳۵۰۰ تومان به ۵۵۲۰۰ تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۳۹۵۲۴ تومان بوده است.

افزایش نرخ دلار در طی چند هفته اخیر افزایش قیمتها را در پی داشته است و پیش بینی می شود در صورت ادامه این روند شاهد ادامه رشد قیمت در بازار آهن باشیم. با این حال به دلیل ضعف تقاضای مصرفی برای شمش و میلگرد و مازاد عرضه در بازار،نرخ شمش فولادی و میلگرد کماکان از نرخ ابتدای سال ۱۴۰۲ کمتر است.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.