فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 11 اسفند 1402

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 11 اسفند 1402 است.

افزایش قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۱۰۰۰ تومان معادل ۴ درصد افزایش یافت.همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۶۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۵۰۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۷۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۱۱ اسفند۱۴۰۲ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۱۲۰۰تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۴.۸ درصد افزایش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۳۸۷۷ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۶۰۲۵ به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۴ اسفند معادل ۱۳ درصد بود در هفته منتهی به ۴ اسفند ۱۴۰۲ به عدد ۱۳.۸ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۴۰.۵درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۹۰درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در بازار آزاد شاهد افزایش دوباره نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۱۵۰۰ تومانب معادل ۲.۶ درصد در معاملات نقدی از ۵۶۹۰۰تومان به ۵۸۴۰۰تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۳۹۸۶۵ تومان بوده است.

با توجه به افزایش سرمای غیر قابل انتظار در اسفند ماه سال جاری نه تنها محدودیتهای مصرف گاز کمتر نشده بلکه به دلیل برودت هوا در اکثر نقاط کشور محدودیتهای مصرف گاز افزایش یافته است. این موضوع به علاوه افزایش نرخ ارز منجر به بالا رفتن قیمتها در بازار شده است.  به دلیل نوسانات شدید بازار ارز و برودت هوا انتظار می رود تا رفع نشدن این دو مورد شاهد نوسانات قیمتی رو به بالا در بازار آهن باشیم.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.