فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

تفاوت توری پرسی و توری فولادی چیست ؟

توری-پرسی

چکیده مطلب:

توری فولادی و توری پرسی دو مدل توری متفاوت از هم هستند که در بازار به فروش می رسند. اما ممکن است که این دو مدل توری با عناوین یک دیگر هم شناخته شوند که توجه ما را به خود جلب کرده. در این مطلب قصد داریم هر کدام از این محصولات را معرفی و علت یکی شدن عناوین را توضیح دهیم.

فولاد به عنوان یک فلز سنگین به واسطه نحوه فرآوری و عناصر خاص خود یاد می شود. توری فولادی یک محصول پر کاربرد در صنعت ساخت و ساز و ایمن سازی پی و … استفاده می شود.

توری پرسی یک مدل قدیمی و معروف توری می باشد که به واسطه ی تحمل فشار زیاد کاربردهای خیلی زیادی دارد که قصد داریم در ادامه مطلب جداگانه به این محصول و استفاده های پرشمار این محصول اشاره کنیم. توری پرسی را می توان با انواع فلزات ( مفتول ها، میلگرده ها ) تولید کرد که یکی از این فلزات فولاد است. پس در نتیجه توری فولادی را می توانیم به عنوان یکی از محصوات تولید شده ی زیر مجموعه توری پرسی نام ببریم. پس توری پرسی فولادی شاید همان عنوانی باشد که کاربران از آن به نام توری پرسی یا توری فولادی نام میبرند.

 

میخواهیم هر دو محصول را جداگانه تعریف کنیم :

 

ترکیب مواد:

توری فولادی:

به توری های ساخته شده از سیم ها یا میله های فولادی اشاره دارد.

 

توری پرسی:

عنوان یا اصلاح گسترده تری است که شامل انواع توری های ساخته شده از مواد مختلف مانند فولاد، فولاد ضد زنگ، استیل، آلومینیوم، برنج یا آلیاژهای دیگر می شود.

 

توری پرسی که به عناوین توری مشبک، توری مربع، در ایران توری وانتی همچنین توری فولادی نیز شناخته می شود، یک توری همه کاره است که از بافتن و جوش دادن سیم های فلزی به یکدیگر برای تشکیل یک شبکه یا ساختار شبکه مربعی شکل مانند ساخته می شود. به دلیل انعطاف پذیری بی نظیر، استحکام زیاد و دوام بالا آن معمولا در کاربردهای مختلف استفاده می شود. در اینجا به چند کاربرد متداول این توری اشاره میکنیم.

 

شمشیربازی:

توری پرسی به طور گسترده برای اهداف حصار استفاده می شود و مانعی را فراهم می کند که هم ایمن است و هم امکان دید را فراهم می کند.

 

ساخت و ساز:

در ساختمان سازی اغلب از توری حصاری به عنوان یک ماده تقویت کننده در سازه های بتنی استفاده می شود. این به افزایش مقاومت کششی بتن و جلوگیری از ترک خوردن کمک می کند.

 

الک ها:

توری پرسی در صنایع مختلف برای فیلتر کردن و الک کردن کاربرد دارد. این شامل فیلتراسیون آب، تصفیه هوا و فرآیندهای صنعتی است که در آن ذرات باید بر اساس اندازه جدا شوند.

 

گابیون ها:

توری پرسی در ساخت گابیون ها سازه های بزرگ قفس مانندی هستند که با سنگ پر شده و برای کنترل فرسایش، دیوارهای حائل و سایر کاربردهای مهندسی عمران استفاده می شوند. برای ایجاد ساختار قفس معمولاً از توری پرسی استفاده می شود.

 

تولید محافظ برای پنجره ها

از توری های پرسی در پنجره ها، درها و سیستم های تهویه استفاده می شود تا جریان هوا را فراهم کند و از ورود حشرات یا سایر عناصر ناخواسته جلوگیری کند.

 

محوطه حیوانات:

با استفاده از توری پرسی در ساخت قفس، لانه و محوطه حیوانات استفاده می شود. محیطی امن و دارای تهویه مناسب را فراهم می کند.

 

کاربردهای تزئینی:

از توری پرسی می توان برای مصارف تزئینی در معماری و طراحی داخلی استفاده کرد. اغلب در ایجاد عناصر هنری، پارتیشن ها و نماها استفاده می شود.

 

جداسازی صنعتی:

در محیط های صنعتی از توری پرسی برای فرآیندهای جداسازی و مرتب سازی استفاده می شود. این می تواند بخشی از تسمه نقاله یا ماشین آلات طراحی شده برای جداسازی مواد بر اساس اندازه یا نوع باشد.

 

امنیت:

توری پرسی برای کاربردهای امنیتی مانند صفحه‌های پنجره و درب‌های امنیتی استفاده می‌شود که در عین حال امکان دید و تهویه را فراهم می‌کند.

 

کاربردهای کشاورزی:

توری پرسی در کشاورزی برای مصارف مختلفی از جمله حصارکشی برای دام، حفاظت از محصولات کشاورزی و ایجاد سازه هایی مانند قفس طیور استفاده می شود.

 

ظروف و سبدهای مشبک:

توری پرسی اغلب برای ساخت ظروف و سبدهایی برای نگهداری و حمل و نقل کالا استفاده می شود. این ظروف بادوام هستند و امکان دید و تهویه آسان را فراهم می کنند.

 

هنر و مجسمه سازی:

توری پرسی را هنرمندان و مجسمه سازان به دلیل چکش خواری و یکپارچگی ساختاری اغلب به عنوان ماده ای برای خلق مجسمه ها و اینستالیشن های هنری استفاده می کنند.

 

تطبیق پذیری توری پرسی آن را به یک ماده با ارزش در طیف گسترده ای از صنایع و کاربردها تبدیل می کند و به استفاده گسترده از آن در زمینه های مختلف کمک می کند.

توری پرسی یکی از محصولات شرکت صنایع مفتولی توران گستر می باشد. جهت اطلاع از قیمت توری پرسی و خرید به بخش دسته بندی محصولات > توری > توری پرسی مراجعه کنید.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.