فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

توری مرغی چیست؟ تفاوت ها، کاربردها و قیمت!

قیمت-توری-مرغی

چکیده مطلب:

توری مرغی که با عنوان توری سیمی شش ضلعی نیز شناخته می شود، نوعی توری سیمی است که کاربردهای مختلف زیادی دارد. از معروف ترین کاربردهای سنتی آن که هنوز رواج دارد، محافظت از طیور است.

توری مرغی که با عنوان توری سیمی شش ضلعی نیز شناخته می شود، نوعی توری سیمی است که کاربردهای مختلف زیادی دارد. از معروف ترین کاربردهای سنتی آن که هنوز رواج دارد، محافظت از طیور است.

توری مرغی چیست؟ تفاوت ها، کاربردها و قیمت

توری مرغی از یک شبکه منعطف و سبک وزن است که از بافتن یا چرخاندن سیم‌های نازک به هم در یک الگوی شش ضلعی ساخته می‌شود و مجموعه‌ای از شش ضلعی‌های به هم پیوسته را ایجاد می‌کند. نکته ای که این توری را متمایز میکند این است که اگر قسمتی از توری پاره شود، توری به شکلی بافته شده که دیگر قسمت ها از هم جدا نمی شود.

این توری از دسته بندی توری های شیش ضلعی شبکه ای است و در کنار توری گابیون که مفتول مورد استفاده در آن ضخیم است و برای محصورسازی و حصارکشی استفاده می شود که در مطلبی جداگانه هم به آن پرداختیم، همچنین مشابه به توری فرنگی هم میباشد، نکته قابل توجه اینجاست که ضخامت مفتول توری فرنگی از توری مرغی بیشتر و از توری گابیون کم تر است، به علت اختلاف ضخامت مفتول ها به توری مرغی، توری سیمی هم گفته می شود.

در واقع بجای استفاده از کلمه مفتول از کلمه سیم استفاده می شود.

این توری پرطرفدار و مقرون به صرفه و پر استفاده است، توری مرغی که با عنوان توری سیمی شش ضلعی نیز شناخته می شود، نوعی توری سیمی است که   کاربردهای مختلف زیادی دارد. از معروف ترین کاربردهای سنتی آن که هنوز رواج دارد، محافظت از طیور است.

 

مزایای توری مرغی

  1. توری مرغی به دلیل انعطاف پذیری معروف است که شکل دادن و کار با آن را آسان می کند. می توان آن را به اندازه ها و شکل های مختلف برش داد که آن را برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب می کند. همچنین برای تولید از سیم گالوانیزه استفاده می شود که آن را مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی می کند.اگرچه می توان آن را در مواد دیگری مانند سیم با روکش پلاستیکی یا حتی آلومینیوم نیز یافت. سیم فولاد گالوانیزه رایج است زیرا مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارد.
  1. ایجاد محوطه و محفظه برای انواع حیوانات و پرندگان اهلی در اصل برای محافظت از طیور در برابر شکارچیان طبیعت طراحی شده است، سیم مرغ معمولاً برای ایجاد محفظه برای جوجه ها و سایر حیوانات کوچک استفاده می شود و مانع ورود شکارچیان بزرگ و کوچک می شود.در باغبانی برای ایجاد حصار یا محوطه برای محافظت از گیاهان در برابر آفات استفاده می شود. تحویه مناسبی دارد.در صنایع دستی و  به دلیل انعطاف پذیری و سهولت دستکاری، اغلب در پروژه های هنری و صنایع دستی استفاده می شود.
  2. استفاده در صنعت ساخت ساز در زیرسازی گچ کاری نمای ستون ها، مجسمه سازی، کاشی کاری، و ساخت انواع نمای داخلی و خارجی سازها به کمک طراحان و بناها می آید همچنین برای زیرسازی و استفاده از پشم شیشه هم از توری مرغی استفاده می شود..
  3. استفاده برای نرده کشی موقت از سیم مرغی به دلیل نصب و برداشتن آسان، اغلب برای نرده های موقت استفاده می شود.

 

معایب توری مرغی

توجه به این نکته مهم است که در حالی که توری مرغی برای کاربردهای خاصی مناسب است، ممکن است بهترین انتخاب برای تمام نیازهای حصارکشی یا شبکه ای نباشد، به خصوص زمانی که به سطح بالاتری از استحکام و دوام نیاز است انتخاب مناسبی نباشد.

  1. این توری در برابر ضربه های پرفشار آسیب می بیند و برای کاربردهای سنگین تر، سایر انواع توری ها مثل توری گابیون یا توری هایی با الگوهای مختلف قطعا مناسب تر هستند.

 

قیمت توری مرغی

جهت اطلاع از قیمت توری مرغی می توانید روی این لینک کلیک کرده و یا با کارشناسان فروش توران گستر تماس حاصل نمایید.

شرکت صنایع مفتولی توران گستر تولیدکننده انواع توری حصاری ( فنس باغی )، توری پرسی، توری مش، توری مرغی، سیم خاردار و مفتول گالوانیزه  و … آماده ارائه خدمات مشاوره و فروش می باشد.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.