فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

قیمت ویلاهای شمال ایران در سال 1403

قیمت-ویلا-شمال

چکیده مطلب:

رونق بازار خرید و فروش ویلاهای شمال ایران با پایان زمستان و شروع بهار، تابستان در دهه ی اخیر به بالاترین حد خود رسید. شرایط ویژه از جمله آب و هوای معتدل، جنگل های سرسبز و دریا با در نظر گرفتن فاصله نزدیک به تهران باعث جذب سرمایه، رشد پر سرعت ویلاها، شهرک های ویلایی و املاک تجاری شد.

رونق بازار خرید و فروش ویلاهای شمال ایران با پایان زمستان و شروع بهار، تابستان در دهه ی اخیر به بالاترین حد خود رسید. شرایط ویژه از جمله آب و هوای معتدل، جنگل های سرسبز و دریا با در نظر گرفتن فاصله نزدیک به تهران باعث جذب سرمایه، رشد پر سرعت ویلاها، شهرک های ویلایی و املاک تجاری شد. هر ساله با افزایش تعداد ساکنین شهر های تهران و کرج به مسافرهای شمال ایران افزود همین استقبال شهر مازندران و بخش هایی از رشت را تبدیل به یکی از پر رونق ترین روش های سرمایه گذاری ملک و ساخت و ساز ملک در کل کشور کرد. کارشناسان و فعالین حوزه سرمایه گذاری در ساخت و مشارکت طی مصاحبه های متعدد عنوان کرده اند که رشد قیمتی در سالیان گذشته، سود های بلند مدت و میان مدت خوبی را برای سرمایه گذاران همراه داشته است. با شروع دهه جدید تقریبا از سال ۱۴۰۰ کلانشهرها با رشد قیمتی باورنکردنی روبرو شدند و همین موضوع باعث ایجاد رکود و تورم قیمتی هم شد. خرید و فروش مسکن سرمایه ای به پایین ترین سطح خود رسید و طبیعتا بازار خرید و فروش سرمایه ای ویلاهای شمال هم به مرور دچار رکود شدیدی شد. در سال جاری خرید و فروش زمین و ویلا در شمال کشور، به ویژگی های رقابتی و رقابت قیمتی برمیگردد.

 

نکات قابل توجه، قبل از خرید ویلا

به طورکلی قیمت گذاری با توجه به عرضه و تقاضا اتفاق می افتد. شرایط زیست محیطی، مسیر و کیفیت راه ها، امکانات رفاهی و تجاری و … بدون تردید در عرضه و تقاضا تاثیرگذار است.

کارشناسان و فعالین در بنگاه های اقتصادی عنوان کرده اند:

زمین های بسیار زیادی در شهرها، روستاهای شمال ایران به ویلا و شهرک های ویلایی تبدیل شده است. هر کدام مسائل فنی در ساخت و ساز، معماری و موقعیت مکانی خاص خود را دارا هستند.

نکته مهم در خرید از نظر کارشناسان، بررسی شرایط اسناد زمین ها و ویلاها است. بدون شک تقاضای بالا در هر موضوعی متوجه سود است که سرمایه گذاران و مالکان را به خود جلب می کند. فرآیند عرضه بر اساس تقاضا باعث تغییر کاربری های زیادی در زمین های شمال کشور شد. در همین راستا هنگام خرید ویلا حتما از برای اطلاع از شرایط سند ملک استعلامات لازم را با مراجعه حضوری و غیرحضوری به مراکز دولتی، شهرداری ها و دهیاری ها انجام دهید و مدارک هویتی و قانونی مورد تایید را دریافت کنید. طرح هادی روستاها به منظور از حفاظت از جنگل ها توسط شهرداری صورت گرفته است. کاربری ملک باید مسکونی باشد همچنین داخل بافت شهرسازی بودن و یا خارج بافت شهرسازی بودن یک زمین، از موضوعات مهم و مورد توجه است.

کارشناسان بیان کردند که مالکیت اراضی یک ملک ممکن از مشاعات با اداره هایی مثل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، بخشداری و دهیاری برخوردار باشد! که حتما قبل از خرید باید به آن توجه کرد.

 

چالش های قیمتی و خرید از نگاه کارشناسان

شرایط اقتصادی کشور، شرایط عرضه و تقاضای فعلی موجب شده است که اختلاف نظر تعیین قیمت یک ملک یا زمین میان سرمایه گذاران و فروشندگان به بالاترین حد خود برسد. قصد داریم با توجه به گفته کارشناسان و بازدید از آگهی های موجود در سایت ها به چند مثال قیمتی هم در شرایط فعلی اشاره کنیم.

طبق آگهی های فروش:

یک ویلای فلت نما مدرن ۱۶۰ متر زمین با بنای ۹۰ متری دو خوابه در محدوده چمستان استان مازندران ۸۰۰ میلیون تومان برای فروش قیمت گذاری شده است، قیمت هر مترمربع ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

یک عمارت مدرن ۱۰۰۰ متر زمین با بنای ۷۵۰ متری پنج خواب مستر فول امکانات با موقعیت جنگلی، کوهستانی در محدوده چمستان استان مازندران ۱۰ میلیارد تومان برای فروش قیمت گذاری شده است، قیمت هر مترمربع ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

یک ویلای دوبلکس ۴۰۰ متر زمین با بنای ۲۵۰ متری سه خواب با دو خوابه مستر در محدوده نوشهر استان مازندران ۹ میلیادر و ۵۰۰ میلیون تومان برای فروش قیمت گذاری شده است، قیمت هر مترمربع حدود ۲۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

یک ویلای دوبلکس ۲۲۰ متر زمین با بنای ۲۷۰ متری سه خواب مستر در محدوده نوشهر استان مازندران ۱ میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش قیمت گذاری شده است، قیمت هر مترمربع ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

یک ویلای شهرکی دوبلکس مدرن ۴۰۰ متر زمین با بنای ۳۳۰ متری سه خواب با دو خواب مستر در محدود بندر انزلی استان رشت ۱۴ میلیارد تومان برای فروش قیمت گذاری شده است، قیمت هر مترمربع ۳۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین کارشناسان بیان کردند که به دلیل رکود اقتصادی بسیاری از فروشندگان تهاتر در معامله را هم با ملک، خودرو، زمین و … هم انجام می دهند.

 

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.