فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

ورق داخلی گران شد! مهندسی قیمت ها علت گرانی!

قیمت-ورق-فولادی

چکیده مطلب:

قیمت ورق تولیدشده در داخل کشور گران تر از ورق وارداتی است که می توان عامل اصلی چنین عملکردی را مهندسی قیمت ها دانست.علی محمد ابوثی مهریزی عضو هیات مدیره انجمن نوردکاران با بیان مطلب فوق افزود: بر اساس آخرین آمارها تا به الان هیچگونه خبری در راستای قطعی برق کارخانجات فولادی منتشر نشده است

قیمت ورق تولیدشده در داخل کشور گران تر از ورق وارداتی است که می توان عامل اصلی چنین عملکردی را مهندسی قیمت ها دانست.

علی محمد ابوثی مهریزی عضو هیات مدیره انجمن نوردکاران با بیان مطلب فوق افزود: بر اساس آخرین آمارها تا به الان هیچگونه خبری در راستای قطعی برق کارخانجات فولادی منتشر نشده است و بر همین اساس به نظر می رسد تا امروز ابلاغیه ای برای آنها تصویب نشده است.

وی معتقد است وزیران صمت در حال تحربه هستند و هنوز آزمون و خطای آنها ادامه دار است زیرا صنعت فولاد در واقع به دست معاونت مهدنی اداره می شود.

به نوشته فولادبان عضو هیات مدیره انجمن نوردکاران با اشاره به ورق های عرضه شده در کشور و میزان واردات انجام شده به ایران افزود: امروزه با توجه به وضعیت فعلی کشور، دارای کسری ورق هستیم و در واقع به اندازه کافی ورق برای تولید محصولات وجود ندارد. بنابر این نمی توان گفت درصدی از تولید به فروش نمی رود.

ابوثی مهریزی با تاکید بر اینکه امروزه تولیدکنندگان فولادی در حال زیان هستند افزود: تنها تفاوت ورق گرم داخلی و خارجی کمپانی و استاندارد آنهاست و در واقع تفاوت خاص دیگری ندارند. ناگفته نماند قیمت ورق تولید شده در داخل کشور از نوع ورق وارداتی است که می توان عامل اصلی چنین عملکردی را مهندسی قیمتها دانست.

مهریزی در پایان اشاره کرد: هر دو نوع ورق داخلی و وارداتی مشتریان خود را دارد و به دلیل کسری هر دو نوع آن در کشور به فروش می رود.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.