فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

آشنایی با توری چمنی( فِنس چمنی )

تصویر پروژه اجرا شده از توری چمنی

چکیده مطلب:

توری چمنی یا فنس چمنی ترکیبی از مفتول گالوانیزه گرم و الیاف پی وی سی نسوز وارداتی است. مفتول های ترجیحا گالوانیزه گرم ( ضد زنگ، ضد اسید و مقاوم به رطوبت زیاد ) در تولید فنس چمنی ابتدا باید به الیافی مانند برگ های چمن به دور مفتول پیچیده شوند و محکم متصل شوند.

حصار یا فنس چمنی تزئینی” معمولاً به نوعی حصار یا مانعی اطلاق می شود که با استفاده از چمن های زینتی برای اهداف زیبایی شناختی ایجاد می شود. چمن های تزئینی می توانند یک عنصر طبیعی و از نظر بصری دلپذیر به باغ یا منظره اضافه کنند. در اینجا چند نکته کلیدی در مورد نرده های چمنی تزئینی وجود دارد:

 

چمن های زینتی: انواعی از علف ها هستند که به دلیل ظاهر جذابشان کشت می شوند. آنها اغلب رنگ‌ها، بافت‌ها و اشکال متمایزی دارند که آنها را از نظر بصری جذاب می‌کند.

 

مانع طبیعی و زیبایی شناختی: فنس های چمنی تزئینی برای تعیین مرزها، ایجاد پارتیشن یا بهبود طراحی کلی فضاهای بیرونی استفاده می شود. این نرده ها به جای مواد نرده سنتی مانند چوب یا فلز، از زیبایی گونه های مختلف چمن استفاده می کنند.

 

انواع فنس های چمنی: انتخاب گونه های چمن می تواند بر اساس آب و هوا، شرایط خاک و ترجیحات شخصی متفاوت باشد. برخی از چمن‌های زینتی که معمولاً برای نرده‌های تزئینی استفاده می‌شوند عبارتند از: چمن چشمه، چمن پر، بامبو، و انواع جگر.

 

نگهداری کم: بسته به گونه های خاص چمن انتخاب شده، نرده های چمن تزئینی می توانند نگهداری نسبتاً کمی داشته باشند. علف های زینتی اغلب مقاوم هستند و می توانند با حداقل مراقبت رشد کنند.

 

    علاقه فصلی: بسیاری از چمن‌های تزئینی در طول فصول جذابیت بصری ایجاد می‌کنند. برخی ممکن است در پاییز شاخ و برگ های رنگارنگ داشته باشند و بافت علف های خشک شده می تواند علاقه زمستانی را ایجاد کند.

 

طراحی محوطه سازی: ادغام نرده های چمن تزئینی در طرح های محوطه سازی امکان چیدمان های خلاقانه و جذاب بصری را فراهم می کند. این نرده ها را می توان به عنوان حاشیه، لهجه یا به عنوان پس زمینه برای گیاهان و ویژگی های دیگر استفاده کرد.

 

اگر قصد دارید یک حصاریا فنس چمنی تزئینی برای ملک خود در نظر بگیرید، انتخاب گونه های چمنی که به خوبی با شرایط آب و هوایی و خاک شما سازگار هستند ضروری است. علاوه بر این، عواملی مانند ارتفاع، رنگ و الزامات نگهداری را برای دستیابی به اثر زیبایی شناختی مورد نظر در نظر بگیرید

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.