فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته اول خرداد 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

 کاهش قیمت ها در معاملات بازار آهن در هفته منتهی به 4 خرداد 1403 جدیدترین اخبار بازار آهن است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 350تومان معادل 1.3 درصد کاهش یافت.

کاهش قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به ۴ خرداد ۱۴۰۳ جدیدترین اخبار بازار آهن است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۳۵۰تومان معادل ۱.۳ درصد کاهش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۵۶۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۴۶۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۷۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۴ خرداد ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۱۸۵۰تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۶.۷ درصد کاهش یافته است. به عبارت دیگر از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون شاهد تورم منفی  در بازار فولاد هستیم.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا انجام نشد و به روز شنبه هفته جاری موکول گردید.

روز شنبه ۵ خرداد معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۲۳۸۳۹تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۶۲۲۳ تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شمش فولادی نیز در بورس کالا با قیمت میانگین موزون  ۲۰۵۵۹ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و بعبارت دیگر ۲۲۶۱۵ تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معامله شد که این قیمت در قیاس با قیمت میانگین شمش در ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ کاهش ۲۷۰ تومانی به ازای هر کیلوگرم معادل ۱.۳ درصد را نشان میدهد.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۲۸اردیبهشت۱۴۰۳معادل ۱۶درصد بود در هفته گذشته به به عدد ۱۵.۹درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۱۱.۵درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۵۸ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته گذشته شاهد کاهش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با کاهش ۸۰۰تومانی معادل ۱.۴درصدی  از ۵۸۴۰۰به ۵۷۶۰۰ تومان کاهش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۱۹۳۹ تومان بوده است.

در هفته پیش رو انتظار می رود شاهد تحول جدیدی در بازار نباشیم. قیمتها در بازار فولاد دارای حباب منفی است و تقاضای مصرف داخلی بسیار پایین است. در سمت صادرات نیز ابهامات فراوانی در بازگشت ارز صادراتی وجود دارد. ایجاد بازار توافقی ارز که بانک مرکزی وعده ایجاد آن را به زودی داده است می تواند موانع صادراتی را در این زمینه رفع کند. محدودیتهای مصرف برق برای کارخانه ها نیز در راه است که احتمالا با توجه به فرارسیدن فصل گرم به زودی با آن روبه رو خواهیم شد. از سوی دیگر با ورود به فضای انتخابات ریاست جمهوری انتظار می رود برخی فعالان بازار تا زمان تعیین تکلیف دولت جدید و روشن شدن سیاستها و برنامه های اقتصادی منتظر بمانند و معامله نکنند.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.