فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 11 خرداد 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن در هفته منتهی به 11خرداد  1403 جدیدترین اخبار بازار آهن است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 200 تومان معادل 0.8 درصد افزایش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز 14 تا 32 تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد 25850 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به ۱۱خرداد  ۱۴۰۳ جدیدترین اخبار بازار آهن است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۲۰۰ تومان معادل ۰.۸ درصد افزایش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۵۸۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۴۷۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۷۶۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۱۱خرداد ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۱۶۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۶ درصد کاهش یافته است. به عبارت دیگر از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون شاهد تورم منفی  در بازار فولاد هستیم.

 

روز چهارشنبه هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۲۳۶۱۴ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۵۹۷۵تومان به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شمش فولادی نیز در بورس کالا با قیمت میانگین موزون  ۲۰۵۲۸ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و بعبارت دیگر ۲۲۵۸۱ تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معامله شد که این قیمت در قیاس با قیمت میانگین شمش در ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ کاهش ۳۱ تومانی به ازای هر کیلوگرم معادل ۰.۱ درصد را نشان میدهد.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۴خرداد ۱۴۰۳ ۱۵.۹ درصد بود در هفته گذشته به به عدد ۱۵ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۱۲.۵ درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۶۸ درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته گذشته شاهد افزایش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۱۰۰۰ تومانی معادل ۱.۷درصدی  از ۵۷۶۰۰ تومان به ۵۸۶۰۰تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۲۰۹۶ تومان بوده است.

در هفته پیش رو انتظار می رود شاهد افزایش نسبی قیمتها باشیم. با توجه با فاصله گرفتن کف قیمت دلار از نرخ ۵۷۰۰۰ تومان و همچنین آغاز فصل گرما و شروع محدودیتهای مصرف برق برای تولیدکنندگان، محدودیتهایی در عرضه محصولات فولادی اعمال خواهد شد که همین موضوع منجر به کاهش عرضه و افزایش قیمتها می شود. از سوی دیگر علی رغم افزایش تورم عمومی در اقتصاد کشور شاهد نرخ منفی تورم از ابتدای سال در بازار فولاد بوده ایم و قیمتها در بازار دارای حباب منفی است. علی رغم تقاضای ضعیف در بازار داخلی و رکود در ساخت و ساز و صنعت ساختمان انتظار می رود با موارد مطرح شده شاهد افزایش نسبی قیمتها در فصل تابستان باشیم.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.