فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 15 تیر 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 15 تیر 1403 است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 400 تومان معادل 1.4 درصد افزایش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز 14 تا 32 تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد 28400 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

افزایش نسبی قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به ۱۵ تیر ۱۴۰۳ است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۴۰۰ تومان معادل ۱.۴ درصد افزایش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۸۴۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۶۸۰۰ تومان و حداکثر به حدود  ۲۹۹۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۱۵تیر ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۹۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۳.۳ درصد افزایش یافته است.

 

روز چهارشنبه هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۲۵۸۰۳ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۸۳۸۳ به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شمش فولادی نیز در بورس کالا با قیمت میانگین موزون  ۲۲۶۶۹ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و بعبارت دیگر ۲۴۹۳۶ تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معامله شد که این قیمت در قیاس با قیمت میانگین شمش در ۶ تیر۱۴۰۳ افزایش ۴۳۰ تومانی به ازای هر کیلوگرم معادل ۱.۹ درصد را نشان میدهد.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۸تیر ۱۴۰۳ ۱۴.۳ درصد بود در هفته گذشته به به عدد ۱۳.۸ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۲۱.۱درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۹۵درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته گذشته شاهد افزایش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۲۰۰تومانی معادل ۰.۳ درصدی از ۶۱۱۰۰ به ۶۱۳۰۰ تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۳۱۰۶ تومان بوده است.

در هفته پیش رو انتظار می رود با توجه به افزایش مصرف برق و ادامه محدودیت در مصرف برق صنایع، روند افزایشی قیمت ها ادامه یابد. هر چند تقاضای داخلی ضعیف بوده و با تعیین تکلیف نتایج انتخابات ریاست جمهوری شاهد ثبات نرخ ارز حداقل در بازه زمانی کوتاه مدت باشیم اما انتظارات تورمی منجر خواهد شد در میان مدت روند افزایش قیمت ادامه یابد.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.