فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 8 تیر 1403

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

رشد قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به 8 تیر 1403 است.هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار 500 تومان معادل 1.8 درصد افزایش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز 14 تا 32 تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد 28000 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود 26500 تومان و حداکثر به حدود  29300 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

رشد قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن در هفته منتهی به ۸ تیر ۱۴۰۳ است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۵۰۰ تومان معادل ۱.۸ درصد افزایش یافت.در هفته سپری شده قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۸۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۶۵۰۰ تومان و حداکثر به حدود  ۲۹۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا تاریخ ۸تیر ۱۴۰۳ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ در بازار آهن ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم و معادل ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

 

روز چهارشنبه هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۲۵۴۲۱ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۷۹۶۳ به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شمش فولادی نیز در بورس کالا با قیمت میانگین موزون  ۲۲۲۳۹ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و بعبارت دیگر ۲۴۴۶۳ تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معامله شد که این قیمت در قیاس با قیمت میانگین شمش در ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ کاهش ۱۳۹تومانی به ازای هر کیلوگرم معادل ۰.۶ درصد را نشان میدهد.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۱تیر ۱۴۰۳ ۱۲.۳ درصد بود در هفته گذشته به به عدد ۱۴.۳ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۱۴درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۹۰درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در بازار آزاد در هفته گذشته شاهد افزایش نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۱۸۵۰تومانی معادل ۳.۱درصدی  از ۵۹۲۵۰تومان به ۶۱۱۰۰ تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۲۹۵۲ تومان بوده است.

در هفته پیش رو انتظار می رود شاهد ادامه روند افزایشی قیمتها در بازار باشیم. محدودیتهای اعمال شده برق برای صنایع فولادی و کاهش عرضه در بازار دلیل اصلی افزایش نرخ ها است. از سوی دیگر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری میتواند در تعیین قیمتها تعیین کننده باشد. نکته قابل توجه دیگر ضعف تقاضا در بازار داخلی است. علی رغم کاهش عرضه میزان تقاضا از وضعیت مناسبی برخوردار نیست. همین امر منجر به افزایش قیمت ها با شیب ملایم است.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.