فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 27 بهمن 1402

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش قیمت ها به صورت جزئی جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 27 بهمن 1402 است.

افزایش قیمت ها به صورت جزئی جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۱۰۰ تومان معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت.همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۴۹۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۳۰۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۶۵۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۱۰۰تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۰.۴ درصد افزایش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۲۷۸۰ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۴۸۳۰ به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۲۰ بهمن معادل ۱۱.۹درصد بود در هفته منتهی به ۲۷  بهمن ۱۴۰۲ به عدد ۱۱.۳ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۱۳.۴درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۳۸درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ در بازار آزاد شاهد نوسانات محدود بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۳۰۰تومانی معادل ۰.۵درصد در معاملات نقدی از ۵۵۴۰۰تومان به ۵۵۷۰۰تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۳۹۷۰۹ تومان بوده است.

با توجه به همسو بودن نرخ محصولات فولادی با نرخ ارز انتظار می رود در صورت ثبات نسبی و آرامش در بازار ارز دربازار فولاد داخلی نیز شاهد ثابت نسبی قیمت ها باشیم. با توجه به نزدیک شدن به پایان فصل سرما انتظار میرود رفته رفته محدودیت مصرف گاز برای کارخانجات نیز کاهش یابد.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.