فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 4 اسفند 1402

اخبار-بازار-آهن

چکیده مطلب:

افزایش قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به 4 اسفند 1402 است.

افزایش قیمت ها در معاملات بازار آهن جدیدترین اخبار بازار آهن و فولاد در هفته منتهی به ۴ اسفند ۱۴۰۲ است.

هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار ۳۰۰ تومان معادل ۱.۲ درصد افزایش یافت.همچنین قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ تحویل درب کارخانه به شکل میانگین به عدد ۲۵۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. حداقل قیمت میلگرد در بازار در انتهای هفته به حدود ۲۳۹۰۰ تومان و حداکثر به حدود ۲۶۶۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

نکته قابل توجه اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تاریخ ۴ اسفند۱۴۰۲ قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا۳۲ به صورت میانگین در حدود ۲۰۰تومان به ازای هر کیلوگرم معادل ۰.۸ درصد افزایش یافته است.

در هفته گذشته معاملات میلگرد در بورس کالا با قیمت میانگین ۲۳۲۷۸ تومان به ازای هر کیلوگرم بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۵۳۷۳ به ازای هر کیلوگرم با مالیات بر ارزش افزوده معامله شدند.

شکاف قیمتی بین میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا که در هفته منتهی به ۲۷ بهمن معادل ۱۱.۳ درصد بود در هفته منتهی به ۴ اسفند ۱۴۰۲ به عدد ۱۳ درصد رسید. در معاملات بورس کالا در هفته گذشته حجم میلگرد عرضه شده ۲۲درصد و حجم شمش فولادی عرضه شده ۹۲درصد بوده است.

در ارتباط با قیمت دلار در هفته منتهی به ۴ اسفند ۱۴۰۲ در بازار آزاد شاهد افزایش دوباره نرخ دلار بودیم به شکلی که دلار با افزایش ۱۲۰۰ تومانب معادل ۲.۱ درصد در معاملات نقدی از ۵۵۷۰۰تومان به ۵۶۹۰۰تومان افزایش یافت. ضمن اینکه آخرین نرخ حواله دلار در مرکز مبادله ارز و طلا ۳۹۸۶۴ تومان بوده است.

با توجه به همسو بودن نرخ محصولات فولادی با نرخ ارز انتظار می رود در صورت ثبات نسبی و آرامش در بازار ارز دربازار فولاد داخلی نیز شاهد ثابت نسبی قیمت ها باشیم.

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.