فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

اقساط وام مسکن 800 میلیون تومانی، بیشتر از حقوق دریافتی کارمندان!

وام-مسکن

چکیده مطلب:

اقساط وام 800 میلیونی مسکن که قرار است نرخ سود آن با همکاری بانک ها و نهاد های زیربط کاهش یابد، ماهانه 5/12 میلیون تومان تعیین شده است. در آخرین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد مبلغ وام مسکن از 550 میلیون تومان به 800 میلیون تومان افزایش یافت

اقساط وام ۸۰۰ میلیونی مسکن که قرار است نرخ سود آن با همکاری بانک ها و نهاد های زیربط کاهش یابد، ماهانه ۵/۱۲ میلیون تومان تعیین شده است. در آخرین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد مبلغ وام مسکن از ۵۵۰ میلیون تومان به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافت و در جلسه مصوب شد. البته هنوز این مصوبه به تایید شورای پول و اعتبار، بانک مرکزی نرسیده است.

افزایش نرخ وام، بدون حمایت بانک ها از نرخ قبلی!

این افزایش نرخ ۲۵۰ میلیون تومانی در وام مسکن در حالی به تصویب شورای عالی مسکن رسید که سیستم بانکی کشور که متشکل از ۲۶ بانک هستند با سقف کنونی که مبلغ ۵۵۰ میلیون تعیین شده مشکل دارند و از پرداخت آن طفره می روند. از گزارش های خبرگزاری های معتبر مشخص شده که از ۲۶ بانک موجود در کشور ۱۸ بانک به طور کلی از پرداخت وام های مرتبط به مسکن عملکردی صفر درصدی را به خود اختصاص داده اند.

در مصاحبه مسئولان مربوطه به این حوزه با خبرگزاری های معتبر عنوان شده است که بانک های خصوصی باید مسئولیت بیشتری در خصوص مسکن را بپذیرند و سازمان مالیاتی کشور هم به بانک هایی که قصد پذیرش مسئولیت ارائه پرداخت تسهیلات مرتبط به مسکن را ندارند برخورد جدی کند. همچنین در مصاحبه ها عنوان شده است که پیگیری افزایش اعتبار ۱۰۰ همتی ( هر همت معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان است ) بانک مسکن در دست پیگیری می باشد که نرخ بهره یا نرخ سود تسهیلات مسکن ملی کاهش پیدا کند و در نتیجه با پرداخت تسهیلات وام از سوی بانک ها گره ای از اقشار آسیب پذیر باز شود.

در شرایط فعلی باید منتظر ماند تا مشخص شود دولت چهاردهم چه برنامه هایی در این خصوص دارد و چه تصمیماتی از سوی مسئولین برای حوزه مسکن در کشور گرفته خواهد شد.

 

 

 

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.