فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

خرید ویلا در شمال کشور برای سرمایه گذاری مناسب است؟

خرید-ویلا-در-شمال-برای-سرمایه-گذاری

چکیده مطلب:

سرمایه گذاری در ملک و زمین یکی از بازارهای پرسود در سالیان اخیر در کشور بوده است. حال سوال اینجاست ایا خرید ملک در شمال کشور در سال 1403 برای سرمایه گذاری مناسب است؟

سرمایه گذاری در ملک و زمین یکی از بازارهای پرسود در سالیان اخیر در کشور بوده است. حال در زمان نگارش این مقاله توسط نویسنده (دی ماه ۱۴۰۲) سوال اینجاست ایا خرید ملک در شمال کشور در سال ۱۴۰۳ برای سرمایه گذاری مناسب است؟ آیا در شمال ویلا بخریم؟ برای خرید ویلا در شمال به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید ویلا در این منطقه مزایا و معایب خود را دارد و از طرفی می تواند شما را با چالشهای مختلفی مواجه کند. در این مقاله قصد داریم به موضوع خرید ویلا جهت سرمایه گذاری بپردازیم.

خرید ویلا در شمال به واسطه شرایط آب و هوایی مطبوع و مناسب، موقعیت جغرافیایی ایده آل، طبیعت بکر و زیبا، وجود جنگلهای سرسبزو … همواره یکی از مقاصد تفریحی، سرمایه گذاری و حتی مناسب جهت زندگی بوده است.

 

خرید-ویلا-در-شمال

خرید ویلا در شمال

اگر قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارید باید بدانید ویلاها از نظر موقعیت مکانی به سه دسته ویلای جنگلی، ویلای ساحلی و ویلای کوهستانی دسته بندی می شوند. اگر سری به وب سایتهای آگهی فروش ویلا سربزنید  ویلاهای جذابی در شهرهای بابلسر، نوشهر، نور و چالوس و شهر زیبای رامسر توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

در گام اول مشخص کنید هدف شما از خرید ویلا در شمال چیست؟ آیا قصد دارید برای تفریح و استراحت خودتان در ایام تعطیل یا اواخر هفته به ویلای خود سر بزنید یا قصد سکونت دارید؟ آیا قصد دارید ویلای خود را در وب سایتهای اجاره و رهن ویلا قرار داده و از این طریق کسب درآمد کنید یا خیر؟

اگر قصد خرید ویلا به منظور استراحت و تفریح را دارید به چشم انداز ویلا و امکانات آن توجه کنید. بدین منظور ویلاهای جنگلی و ساحلی میتوانند گزینه مناسبی برای شما باشند. بهتر است فردی آشنا و قابل اعتماد و آگاه به قیمت ویلاها در شهر مورد نظر پیدا کنید. در غیر اینصورت ممکن است در دام برخی افراد سواستفاده گر افتاده و قیمت ویلا را بسیار بالاتر از ارزش واقعی آن به شما پیشنهاد دهند!

اگر قصد خرید ویلا برای سرمایه گذاری یا زندگی را دارید به موقعیت آن توجه کنید. نزدیک بودن ویلا به مناطق شهری و در دسترس بودن امکانات رفاهی و درمانی  و خرید و به طور کل هر آنچه برای زندگی روزمره مورد نیاز است از اهمیت بالایی برخوردار است. ارزش خرید ویلا در مناطق با دسترسی مناسب و چشم انداز زیبا به مراتب بالاتر از ویلایی است که از شهر دور بوده و امکانات لوکس و لاکچری نظیر استخر و جکوزی و … را دارد.

ترجیجا تلاش کنید سازنده ویلا را پیدا کرده و یا حداقل از طریق کارشناسان املاک با فرد سازنده آشنا شوید و در مورد کیفیت مصالح و متریال مصرفی و کیفیت ساخت اطلاعات کسب کنید.

نکات مهم در خرید ویلا

بررسی موقعیت جغرافیایی ویلا

اطلاع از قیمت ویلاها در هر منطقه و محاسبه میانگین قیمتی. برای اطلاع از این موضوع می توانید از صاحبان ویلا کسب اطلاع کنید و صرفا به اطلاعات کارشناسان املاکی اکتفا نکنید.

بررسی شش دانگ بودن سند ویلا و گرفتن استعلامات مربوطه

انتخاب متراژ مناسب بر اساس نیاز در صورت تمایل به زندگی و یا اقامت تفریحی به صورت متوالی

اگر قصد ویلای نوساز دارید و بودجه شما کافی نیست میتوانید به سراغ ویلاهای نیمه ساخت بروید. ویلاهای نیمه ساخت قیمت پایینتری دارند. همچنین می توانید ویلاهای قدیمی تر را انتخاب کنید و در آینده نسبت به بازسازی آن در صورت نیاز اقدام کنید.

دکوراسیون داخلی ویلا را مورد بررسی قرار دهید. مواردی نظیر کفپوش ها، کاشی و سرامیک. همچنین وضعیت سقف ویلا را مورد ارزیابی قراردهید. در بسیاری از موارد ویلاهای قدیمی در این موضوع ضعف و نیاز به بازسازی دارند.

اگر ویلای نوساز میخرید کیفیت متریال مصرفی را حتما بررسی کنید. کیفیت شیرآلات مصرفی کلید و پریزها سرامیک و کفپوش و کاشی بسیار مهم هستند. ویلاهای نوساز نیز به دو دسته باکیفیت و کم کیفیت به لحاظ متریال مصرفی تقسیم بندی میشوند. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید می توانید از یک کارشناس معتمد کمک بگیرید تا شما را در انتخاب درست ویلا راهنمایی کند.

خرید ویلا در شمال

امکان ساخت و ساز در آینده و اضافه کردن امکانات را در ویلایی که قصد خرید آن دارید حتما در نظر بگیرید.

خرید ویلا در مناطقی نظیر رامسر، نوشهر، بابلسر و چمستان و منطقه متل قو و عباس آباد همواره مورد توجه متقاضیان بوده است. منطقه نور و تا حدودی چالوس نیز به لحاظ موقعیتی پرطرفدار و دارای خریداران پرو پاقرص هستند. تلاش کنید در یکی از این مناطق ویلای مناسب با بودجه خود پیدا کنید. خرید ویلا در مناطق بومی مانند محمودآباد، فریدون کنار در صورتی که بودجه کافی برای خرید ویلا در مناطق نامبرده را ندارید می تواند گزینه مناسبی باشد اما در نظر بگیرید اگر قصد سرمایه گذاری دارید فروش ویلا در این مناطق می تواند سخت تر از موقعیتی نظیر چالوس، نور یا رامسر و حتی متل قو باشد.

بیشتر افرادی به خرید ویلا در مناطق بومی تر روی می آورند که قصد اقامت دائمی دارند لذا سمت ویلاها با متراژ بزرگتر و قیمت مناسبتر می روند.

در نظر داشته باشید اگر با خرید ویلا قصد سرمایه گذاری و فروش آن در آینده دارید باید مبلغی را برای هزینه تعمیر و نگهداری ویلا در نظر بگیرید. با توجه به رطوبت دائمی در شهرهای ساحلی شمال برای حفظ کیفیت و سرپا ماندن ویلا ظرف چند سال باید به آن رسیدگی کنید تا در زمان مناسب بتوانید با رشد قیمتی و سود مناسب نسبت به فروش آن اقدام نمایید.

جهت حفظ امنیت ویلا در صورتی که قصد زندگی و سکونت در آن را ندارید بهتر است سمت خرید ویلاهای شهرکی بروید.

امنیت ویلا و جلوگیری از به سرقت رفتن وسایل داخل ویلا همواره یکی از دغدغه های صاحبان آن می باشد. اگر ویلای خریداری شده داخل شهرک نباشد و یا در موقعیتی نسبتا دنج باشد حتما لازم است برای ویلای خود نگهبان استخدام کنید و بابت این موضوع باید به صورت ماهانه هزینه کنید. این فرد می تواند هراز چندگاهی کار باغبانی ویلا و نگهداری از محوطه را نیز برعهده بگیرد.

به طور کلی سرمایه گذاری در ملک و زمین در سالیان اخیر همواره پرسود بوده است اما اینکه ویلا، زمین یا هر ملکی را با چه قیمتی خریداری کنید تا در آینده شما را به سود مناسب برساند نیازمند تحقیقات مستمر، تجربه و تخصص کافی در این حوزه است.همچنین نکته ای که باید در نظر بگیرید بحث رکود بازار است. با پولی در این بخش سرمایه گذاری کنید که فعلا به آن نیاز ندارید. ممکن است در بازه های زمانی محتلف بازار خرید و فروش رونق نداشته باشد و برای نقد کردن پول خود با دردسر مواجه شده و مجبور شوید با قیمت پایینتر اقدام به فروش ویلای خود کنید. تمامی این جوانب را در نظر گرفته و سپس نسبت به خرید ویلای مدنظر اقدام کنید.

در صورتی که ملک، زمین یا ویلای شما جهت مرزکشی یا حفظ امنیت نیاز به فنس کشی دارد می توانید از محصولات شرکت صنایع مفتولی توران گستر استفاده نمایید.

شرکت صنایع مفتولی توران گستر تولیدکننده انواع توری حصاری (فنس باغی) باکیفیت ،توری پرسی ، توری لوزی و توری مش با بیش از ۱۷ سال سابقه تولید انتخابی مناسب برای شما خواهد بود .شما می توانید با قیمت مناسب نسبت به خرید انواع فنس و توری حصاری اقدام کنید.

جهت مشاوره خرید می توانید از طریق چت آنلاین وب سایت یا تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۵۵۴۴۶۰۵۰ با کارشناسان فروش توران گستر تماس بگیرید.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.