فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

کاربردهای رابیتس در صنعت ساخت و ساز

کاربرد-رابیتس

چکیده مطلب:

رابیتس ورقی گالوانیزه فولادی است که طی فرآیندی اتوماتیک روی ورق کشش پیدا می کند و سطح کشیده شده را پانچ ( برش ) می دهند و سطح روی ورق را مربع های مشبک شکل می سازد. ضخامت ورق ها بسیار پایین است و هر ورق رابیتس وزن سبکی دارد.

رابیتس ورقی گالوانیزه فولادی است که طی فرآیندی اتوماتیک روی ورق کشش پیدا می کند و سطح کشیده شده را پانچ ( برش ) می دهند و سطح روی ورق را مربع های مشبک شکل می سازد. ضخامت ورق ها بسیار پایین است و هر ورق رابیتس وزن سبکی دارد. ابعاد هر ورق هم معمولا ثابت است و در ابعادی با طول ۲.۴۰ متر با عرض ۰.۶۰ متر تولید می شود. با توجه به ویژگی های این محصول کاربردهای بسیار زیادی در صنعت ساخت و ساز پیدا کرده است.

 

آشنایی با برخی کاربردهای رابیتس یا راویز

۱.فضاسازی، ایجاد دیوار و سقف کاذب 

ماهیت رابیتس باعث ایجاد یکپارچگی بین سطوح مختلف یک سازه می شود همچنین با انواع مصالح مثل بتن، گچ و ملات ها سازگاری و چسبندگی بالایی از خود نشان می دهد. سرعت اجرای بالا با توجه به سطح ایمنی کار، ایجاد طرح‌های متفاوت و متنوع به واسطه ی شکل پذیری و انعطاف محصول رابیتس است. رابیتس‌ بندی معمولا ۳ مرحله را شامل می شود مرحله اول نصب میلگردهای راویز یا رابیتس است و سپس نصب ورق های رابیتس روی میلگردها با جوش دادن به هم و در مرحله آخر گچ ‌کاری روی ورق رابیتس به راحتی ممکن است و به حالت مختلف هم قابل اجراست مثلا می توان یک طرح سه بعدی یا مجسمه هایی را با رابیتس که انعطاف پذیر است در آورد و سپس با گچ و دوغاب مجسمه ساخت.

 

2.رابیتس بندی یا راویز بندی در بتن ریزی

رابیتس به واسطه ی چسبندگی و ایجاد یکپارچگی بین سطوح انواع مصالح باعث می شود با ترکیب رابیتس و بتن شاهد ترک روی سطح فضای بتن ریزی شده نباشیم همچنین باعث استحکام بیشتر بتن هم می شود.

 

3.رابیتس بندی یا راویز بندی برای ایجاد نمای ساختمان ها و سازها

برای ایجاد نمایی کلاسیک، مدرن و … از سنگ نماهایی چشم نواز اما سنگین استفاده می شود. برای اتصالات ظریف و محکم بین این سنگ نماها به هم و همچنین پایه ستون ها و ستون های مختلف از رابیتس استفاده می شود. رابیتس بهترین انتخاب برای اتصالات مصالح یک نمای سنگین و مجلل در برابر شرایط متفاوت آب هوایی است.

 

4.رابیتس بندی یا راویز برای پوشش دهی انواع تاسیسات و لوله ها

با رابیتس بندی می‌توانیم پوششی دلخواه و مناسب برای تأسیسات و لوله‌ها ایجاد کرد به طوری که بازدید کننده متوجه وجود تاسیسات در آن نشود همین امر تاثیر قابل توجهی در بخش زیبایی شناسی یک سازه دارد.

 

رابیتس بندی یا کناف کاری بررسی مزایا و معایب در هر دو روش

۱.رابیتس از ورق نازک گالوانیزه فولادی تهیه می شود به همین جهت از مقاومت بیشتری نسبت به کناف برخوردار است. حتی در برابر آتش سوزی هم رابیتس عملکرد بهتری دارد.

۲.از نظر سرعت کار کناف کاری زمان کمتری می برد زیرا کناف در حالت پیش ساخته می باشد و نسبت به گچ سریع تر خشک می شود همچنین مصالح کمتری هم مورد استفاده قرار میگیرد اما برای ایجاد خلق طرح های چشم نواز به رابیتس بندی احتیاج است و برای ایجاد طرح های مسطح و ساده کناف کاری پیشنهاد می شود.

۳.نیروی کار ماهر جهت اجرای رابیتس کاری احتیاج نیست و به راحتی نیروی کار یافت می شود زیرا پیشینه ای قدیمی دارد و رواج پیدا کرده اما برای اجرای کناف کاری نیاز زیادی به نیروی ماهر است و نیروی ماهر کم است زیرا اجرا حساس تر و سخت تر از رابیتس کاری است و نیاز به متخصص دارد.

۴.شرایط نگهداری کناف برای فروشندگان مصالح راحت تر است کناف ماندگاری بالاتری دارد همچنین وزن کم تری دارد.

۵.برای ایجاد سقف کاذب کناف کاری پیشنهاد می شود چرا که کثیف کاری ندارد و پس از نصب شما فقط با گرد غبار مواجه می شوید و از طرفی اگر بعد از مدتی قصد تغییر دکور یا تغییر کاربری داشتید کناف دردسری ندارد اما راویز بندی یا رابیتس بندی برای تغییر باید به کلی تخریب و قطع نقاط اتصال آهنی اتفاق بیفتد.

 

 

قیمت رابیتس و خرید رابیتس

قیمت رابیتس بر اساس قیمت ورق های گالوانیزه برای تولید محاسبه می شود همچنین بسته به روش تولید و برش خوردن ورق کیفیت ورق مورد استفاده قیمت متغییر است و روی قیمت رابیتس تاثیر مستقیم دارد. در صورت کلی هم برحسب قیمت فلزات جهانی فولاد، قیمت تعیین می شود و بستگی به اخبار و اتفاقات جهانی، تولید و عرضه کشورهای تولیدکننده دارد. یکی از بهترین ورق های گالوانیزه فولادی هم به لحاظ قیمتی و هم به لحاظ کیفیتی در ایران تولید می شود. ورق های فولادی تولید ایران به لحاظ کیفیتی از استاندارد بالایی برخوردار است.

 

برای اطلاع از قیمت رابیتس می ‌توانید به جدول محصولات در صفحه اصلی وبسایت توران گسنر و همچنین صفحه دسته بندی محصولات و انتخاب رابیتس وارد صفحه محصول شوید و در مورد ویژگی، وزن و حتی کارایی این محصول بر اساس نیاز خود، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. همچنین جهت تکمیل اطلاعات و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق چت آنلاین وب سایت توران گستر، از طریق پر کردن فرم های وبسایت جهت مشاوره و همچنین ارتباط مستقیم از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۵۵۴۴۶۰۵۰ با کارشناسان توران گستر ارتباط برقرار کنید.

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.