فروش-توری-حصاری-و-فنس-باغی
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

صادرات محصولات فولادی و مصنوعات در دو ماهه نخست 1403

صادرات-فولاد

چکیده مطلب:

در جدیدترین بررسی صورت گرفته صادرات محصولات فولادی و مصنوعات آنها طی دو ماهه نخست سال 1403 در مقایسه با دو ماهه نسخت سال 1402 هم از نظر فنی و هم به لحاظ ارزشی با افت مواجه بوده است.

در جدیدترین بررسی صورت گرفته صادرات محصولات فولادی و مصنوعات آنها طی دو ماهه نخست سال ۱۴۰۳ در مقایسه با دو ماهه نسخت سال ۱۴۰۲ هم از نظر فنی و هم به لحاظ ارزشی با افت مواجه بوده است.

به نوشته دنیای اقتصاد و به نقل از گمرک ایران در دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۳ در مجموع یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزارتن محصولات فولادی، به ارزش ۹۴۱ میلیون دلار از کشور صادر شده است که در مقایسه با ارقام مدت مشابه سال قبل به وزن ۲ میلیون و ۲۴۴ هزارتن و یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلار، کاهش ۱۸ درصدی در وزن و ۲۳ درصدی در ارزش دلاری داشته است!

در این مدت عمده ترین اقلام صادر شده این گروه ها عبارتند از : شمش از آهن و فولاد به ارزش ۲۲۳ میلیون دلار، میلگرد به ارزش ۱۸۹ میلیون دلار، ورق فولادی به ارزش ۸۰ میلیون دلار و لوله و پروفیلهای توخالی به ارزش ۵۸ میلیون دلار و محصولات نیمه تمام از آهن یا از فولاد به ارزش ۴۶ میلیون دلار، این پنج قلم در مجموع ۵۹۵ میلیون دلار از ارزش صادرات محصولات فولادی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۹ درصدی در ارزش را نشان میدهد.

شایان ذکر است محصولات فولادی در دو ماهه نخست سال ۱۴۰۳ در حدود ۷.۸۹ درصد از وزن و ۱۱.۷۳ درصد از ارزش کل صادرات کشور را به خود اختصاص داده اند.

اقلام-صادرات-فولاد

اقلام صادرات فولاد

برچسب‌ها:

آخرین مطالب

جهت آشنایی با محصولات صنایع مفتولی توران گستر روی گروه مورد نظر کلیک کنید.

دسترسی سریع به دسته بندی‌ها

۰۲۱-۵۵۴۴۶۰۵۰

به مشاوره خرید احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات، مشاوران توران گستر سریعاً با شما تماس خواهند گرفت.